Z życia klasy

W roku szkolnym realizowaliśmy wiele projektów. Pomimo zdalnego nauczania udało nam się szczęśliwie zakończyć wszystkie założone zadania. Teraz czas na zasłużony odpoczynek i WAKACJE...


 






Warsztaty  z  programowania

W czwartek 18 lutego nasza klasa wzięła udział w warsztatach online „Wyprawa robotów” organizowanych przez Centralny Dom Technologii w Warszawie. 
W czasie zajęć poznaliśmy podstawy programowania robotów, a także poznaliśmy sposób w jaki roboty komunikują się z ludźmi. Poprzez swobodną zabawę poznaliśmy edukacyjne roboty Photon oraz ich możliwości. Wspólnie programowaliśmy trasę robota wokół toru przeszkód.

Przed nami kolejne zajęcia w Scrach Jr. Już nie możemy się doczekać.






                                                                
                                                                          *     *     *

19 stycznia- Dzień Łamigłówek

Przez cały tydzień szykowaliśmy się do obchodów tego święta. Rozwiązywaliśmy różnego rodzaju zadania oraz przygotowywaliśmy zadania dla naszych kolegów i koleżanek z projektu.




                                                                                  *  *  *  


Nasza klasa otrzymała Krajową Odznakę Jakości za działania w projekcie eTwinning "Święta dziwne i nietypowe". Projekt ten realizowaliśmy od początku roku. W każdym miesiącu wykonywaliśmy działania związane z różnymi świętami- we wrześniu- Dzień Kropki, w październiku- Światowy Dzień Drzewa, w listopadzie- Dzień Kredki oraz Światowy Dzień Praw Dziecka, w grudniu- Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Większość zadań udało nam się zrealizować jeszcze przed rozpoczęciem zdalnego nauczania. 



                                                                                *    *    *
Kolejny realizowany przez nas projekt został doceniony i otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości. Tym razem za działania zrealizowane w projekcie "Kartka dla Polski".  Kilka zadań w ramach projektu uczniowie realizowali podczas zdalnego nauczania, dlatego szczególne podziękowania za pomoc w realizacji zadań projektowych należą się rodzicom naszych uczniów. DZIĘKUJEMY!




                                                                            *   *   *  

"Ręcznie robione, a nie kupione"
14 grudnia odbyły się świąteczne warsztaty online podczas których wykonaliśmy drewniane dekoracje- choinki.



                                                                    *    *    *

20 listopada obchodziliśy Dzień Kredki. W ramach zadania w projekcie eTwinning "Dni dziwne i nietypowe" przygotowaliśmy przedstawienie pt. "Wielka wyprawa czerwonej kredki". Przedstawienie przygotowaliśmy z naszymi projektowymi partnerami.





Nasze bajkowe puzzle


*            *            *


Kartka dla Polski 2020- projekt eTwinning

Jest to kolejna odsłona cyklicznego projektu, w którym świętujemy święto narodowe i 102 lata niepodległości karaju. Zespoły biorce udział w projekcie wykonują zadania tj.:

1) Tworzenie książki dla Polski z kolażami i wierszami
Dla Ciebie Polsko

2) Łamańce językowe
Chwalimy się umiejętnościami językowymi- szukamy wiersza lub zdania trudnego do wypowiedzenia. Nagrywamy filmik i chwalimy się swoimi umiejętnościami!

3) Odpowiadamy na pytanie Co to jest niepodległość?

4) tworzenie papierowych oraz cyfrowych karty z życzeniami dla Polski z okazji Narodowego Święta Niepodległości Katka dla Polski














*   *   *          

Krajowa Odznaka Jakości za działania w projekcie "Kierunek bezpieczeństwo"



                                                                        *    *    *


"MY NIE GRYZIEMY"

21 września br. odwiedziła naszą szkołę Fundacja Ewy Naworol, która w ramach OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI - „MY NIE GRYZIEMY”, przeprowadziła warsztaty w zakresie profilaktyki pogryzień przez psy oraz bezpiecznej komunikacji z psem. Nauczyliśmy się, co robić w przypadku ataku psa, jak odczytywać mowę zwierząt, a także,  jak być odpowiedzialnym opiekunem czworonoga. Zajęcia odbywały się w ciężarówce z multimedialną salą edukacyjną. Pogadanki wsparte pokazami wzbogaciły naszą wiedzę o prawidłowych sposobach obcowania i komunikacji ze zwierzętami. Zwrócono też uwagę na sygnały wysyłane przez psy i zasady zachowania w sytuacji zagrożenia. Wolontariuszka z fundacji przypomniała nam- młodym właścicielom psów i kotów, jak opiekować się pupilami, aby w naszym towarzystwie zawsze czuły się dobrze i bezpiecznie. 





 KRAJOWA ODZNAKA JAKOŚCI!

 Sukces!  Nasze działania w ramach projektu eTwinning "Łącz kropki!" zostały nagrodzone Krajową Odznaką Jakości.



Nasze podsumowanie projektu:
 https://view.genial.ly/5f663f3579626a0d7128dd57/presentation-lacz-kropki


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Krajowy konkurs "Nasz projekt eTwinning 2022"

 Jestem ogromnie dumna i szczęśliwa, że projekt STEAMIST , którego byliśmy częścią, zajął I miejsce w kategorii klas 7-10 lat w krajowym ko...